d
Follow us
  >  Aktualności   >  Jak odzyskać pieniądze z polisolokaty? Oto rozwiązanie dla nabywców polis z UFK!

Jak odzyskać pieniądze z polisolokaty? Oto rozwiązanie dla nabywców polis z UFK!

Polisy inwestycyjne z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym stały się zmorą dla 5 mln Polaków. Produkt, który miał być remedium na szybkie pomnożenie kapitału zaowocował stratą wpłaconych środków. Ukryte koszty i opłaty likwidacyjne sprawiają, że nabywcy decydujący się na rozwiązanie polisolokaty nie mają szans na zwrot pieniędzy. Kancelaria Anny Zagulskiej specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń pieniężnych z polis inwestycyjnych z UFK. Umiejętne poprowadzenie sprawy przez prawnika to sposób na uwolnienie się od brzemienia i odzyskanie należności.

Polisa z UFK naszpikowana niekorzystnymi klauzulami

Sprzedawcy produktów finansowych przekonywali klientów, że polisy inwestycyjne z UFK to doskonała forma oszczędzania pieniędzy rozwinięta o opcję ubezpieczenia. Otrzymując dostęp do licznych funduszy inwestycyjnych klienci mieli czerpać znaczne zyski. W dobie niskiej stopy zwrotu z tradycyjnych lokat na nowy produkt pokusiło się wielu Polaków. Przedstawiane w dobrym świetle polisolokaty, okazały się jedynie naszpikowanym w niejasności rozwiązaniem, z których uzyskanie zysków wymaga specjalistycznej wiedzy w obszarze funduszy inwestycyjnych. W praktyce nabywcy otrzymywali polisę inwestycyjną obarczoną kolosalnymi prowizjami pobieranymi przez firmy ubezpieczeniowe, a także kosztami zarządzania UFK, aktywacji, przewalutowania. Prawdziwy dramat nabywców rozpoczynał sie jednak w momencie rezygnacji z polisy. „Odstępne” w pierwszym latach trwania polisy wynosi nawet 100% wpłaconych środków!

Rzecznik Finansowy wydał negatywną rekomendację dla polis z UFK

Raport opublikowany przez Rzecznika Finansowego jest druzgocący, polisy z UFK nie dają możliwości żadnego zarobku. Produkt, który kupiło 5 mln Polaków generuje tylko straty dla nabywców. Jedynymi podmiotami, które wzbogaciły się na polisolokatach są banki i firmy ubezpieczeniowe, którzy zainkasowali wysokie prowizje i odstępne sięgające nawet całości wpłaconych środków. Analizy przeprowadzone przez Rzecznika Finansowego nie pozostawiają złudzeń, inwestując w polisolokatę nawet przez 15 lat konsumenci nie mieliby żadnego zysku. Niestety w toku prowadzonych postępowań wykryto, że analitycy kluczowych towarzystw ubezpieczeniowych zakładali, że ponad 70% nabywców zrezygnuje w ciągu pierwszych 5 lat trwania polisy, a to doprowadzi do straty 90-100% wpłaconych środków pieniężnych. Polisolokaty to oszustwo w majestacie prawa.

Czy poszkodowani mają szansę odzyskać pieniądze?

UOKiK prowadzi szeroko zakrojone działania, które doprowadziły do złożenia zobowiązania o obniżeniu opłat likwidacyjnych przez m. in.Skandia Życie, Allianz, Aviva, Nationale Nederlandem, MetLife, PKO Życie, PZU Życie, AXA, Ergo Hestia, TunŻ Warta. Nowe opłaty likwidacyjne sprawiły, że straty mają plasować się na poziomie 6-29 proc. To jednak nie zamyka drogi do dalszego dochodzenia roszczeń na drodze cywilnoprawnej. Sposobem na odzyskanie całości środków pieniężnych jest skierowanie sprawy na etap postępowania sądowego. Kancelaria prawna Anny Zagulskiej posiada bogate doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej dla osób poszkodowanych przez polisy z UFK. Gwarantujemy kompleksową opiekę na każdym etapie prowadzenia sprawy. Na podstawie udzielonego pełnomocnictwa radca prawny wyręczy Państwa w większości czynności prawnych. Zapraszamy do kontaktu w celu bezpłatnego nakreślenia możliwości dochodzenia rekompensaty w ramach posiadanej polisy z UFK. Zapewniamy indywidualne podejście i pełne zaangażowanie w prowadzoną sprawę.

Zadzwoń 609 678 703