d
Follow us
  >  Aktualności   >  Dlaczego Polacy niechętnie korzystają z pomocy prawników?

Dlaczego Polacy niechętnie korzystają z pomocy prawników?

Zdecydowana większość Polaków Przynajmniej raz w roku potrzebuje pomocy prawnej. niestety nie jedno z nich decyduje się na wizytę w kancelarii. co zatem sprawia że Polacy tak niechętnie korzystają z pomocy prawników?

Jak Polacy postrzegają prawo? Zdaniem zdecydowanej większości Polaków, prawo jest niezwykle skomplikowane. Trudno się z nimi nie zgodzić albowiem język prawny jest bardzo zawiły. Poszczególne przepisy pisane są w taki sposób, iż są one niezrozumiałe dla przeciętnego człowieka, ponieważ zawierają szereg różnego rodzaju pojęć, których znaczenie w języku prawnym jest nie zawsze tożsame ze znaczeniem w języku potocznym. Stąd też wielu Polaków przyznaje wprost, że przydałaby im się pomoc profesjonalnego prawnika. Dotyczy ona zarówno porad prawnych, jak i prowadzenia procesów sądowych. Te ostatnie są rzeczywistością szczególnie obcą dla przeciętnego człowieka. Występowanie przed sądem, niezależnie od charakteru postępowania, jest niezwykle stresujące. Nic więc dziwnego, że każdy chciałby uniknąć znalezienia się w tego typu sytuacji.

W czym może pomóc prawnik? W zakresie działalności w każdej kancelarii prawnej leży nie tylko udzielanie porad prawnych i prowadzenie procesów sądowych. Radca prawny sporządza również opinie prawne, które w pewnych sprawach mają niezwykle ważne znaczenie. Pozwalają one bowiem na szczegółowe przeanalizowanie przedstawionego problemu, a także wskazanie możliwych skutków różnego rodzaju działań. Opinie prawne są szczególnie przydatne w przypadku zawierania umów. Mało który laik potrafi bowiem przeczytać umowę i zrozumieć wszystkie jej postanowienia. Zawarcie kontraktu bez poznania jego szczegółów może być bardzo niebezpieczne dla strony. Otóż skutkiem takiego działania może być powstanie szkody i to zarówno o charakterze majątkowym, jak i niemajątkowym. Dlatego też w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących zawieranej umowy warto jest udać się do kancelarii i skonsultować jej treść z prawnikiem.

Dlaczego Polacy niechętnie korzystają z usług kancelarii prawnych? Podstawowym problemem są koszty związane z uzyskaniem profesjonalnej porady prawnej. wielu Polaków bowiem wciąż żyje w przeświadczeniu, że tego typu usługi są bardzo drogie. Nie jest to do końca prawdą, gdyż coraz silniejsza konkurencja wymusza na prawnikach, by koszty były atrakcyjne z punktu widzenia potencjalnych klientów. To samo dotyczy również honorariów za prowadzenie procesów sądowych. Należy również pamiętać, że pomoc prawnika ma na celu zapobieżenie wystąpienia różnego rodzaju negatywnych skutków. Otóż profesjonalna pomoc prawna może uchronić przed wystąpieniem poważnego uszczerbku majątkowego. Warto mieć to na uwadze decydując się na rezygnację z usług prawnika na przykład w przypadku procesu sądowego.

Dla wielu Polaków porady prawne wciąż pozostają poza zasięgiem finansowym. Mimo wszystko nie można z nich całkowicie rezygnować biorąc pod uwagę wciąż jeszcze nie najwyższy poziom zamożności naszego społeczeństwa. Należy pamiętać, że pomoc prawnika ma na celu ustrzeżenie przed poważnymi konsekwencjami. A te mogą być szczególnie dotkliwe w przypadku przegranego procesu.

Zadzwoń 609 678 703