d
Follow us
  >  Aktualności   >  Obsługa prawna firm to gwarancja biznesowego sukcesu

Obsługa prawna firm to gwarancja biznesowego sukcesu

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z podejmowaniem wielu czynności prawnych. Każdego dnia przedsiębiorcy zawierają umowy z nowymi kontrahentami, zatrudniają pracowników, sprzedają, kupują i inwestują. Nie da się ukryć, że prawo wkradło się w większość czynności związanych z prowadzeniem własnej firmy. Nieznajomość przepisów nie zwalnia przedsiębiorców jednak od odpowiedzialności. Dlatego obsługa prawna firm to coraz popularniejsza forma świadczenia usług przez prawników. Poniżej prezentujemy kilka sytuacji, w których pomoc radcy prawnego jest wprost nieoceniona.

Zabezpiecz skutecznie interesy swojej firmy

Prawo na dobre wkroczyło w ramy obrotu gospodarczego. Obecnie prowadzenie firmy bez konsultacji z prawnikiem naraża właściciela na przykre konsekwencje prawne i materialne. Nie warto skazywać się na biznesowe niepowodzenie, obsługa prawna firm jest niezbędna w następujących sytuacjach:

  • zawieranie umów – rzetelnie sporządzona umowa chroni interesy każdej firmy. Zawierając współpracę z nowym kontrahentem należy bezwzględnie skonsultować zapisy umowy z prawnikiem. Kiedy inna firma podsuwa nam gotową umowę warto pokusić się o dokładne zaopiniowanie jej treści. Doświadczony prawnik w mgnieniu oka dostrzeże niekorzystne zapisy, które dla laika mogą pozornie nie być tak oczywiste. Dzięki temu uchroni nasz interes przed znacznymi stratami, karami umownymi lub niewywiązaniem się z usługi.

  • relacja pracownik – pracodawca – praktycznie każda firma zatrudnia pracowników, którzy pomagają im w świadczeniu usług. Obsługa prawna firm obejmuje tworzenie projektów umów o pracę, a także reprezentowanie interesu pracodawcy w sytuacji sporów i konfliktów.

  • windykacja należności – nierzetelni kontrahenci to już niestety chleb powszedni w każdej branży. Niestety kiedy dłużnik zwleka ze spłatą swoich zobowiązań nie warto czekać w nieskończoność. Mając skutecznego radcę prawnego u boku możemy skorzystać z działań windykacyjnych. Prawnik w naszym imieniu przygotuje prawidłowe wezwania do zapłaty, uznania długu lub układy ratalne. Dzięki takim dokumentom ewentualne wkroczenie na drogę postępowania sądowego będzie czystą formalnością. Prawidłowa dokumentacja skróci czas wydania nakazu zapłaty do niezbędnego minimum.

  • spory sądowe – prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się zawsze z ryzkiem. Niestety każdy przedsiębiorca musi być przygotowany na niezadowolenie z jakości lub sposobu świadczonych usług. Dlatego spory pomiędzy firmami są bardzo częstym tematem rozpraw sądowych. Kiedy otrzymujemy nakaz zapłaty lub informację o toczącym się postępowaniu niezwłocznie potrzebujemy ochrony prawnej. Radca prawny skutecznie będzie reprezentować interesy firmy bez zbytniego angażowania w postępowanie sądowe właściciela. Dzięki temu oszczędzamy czas, nerwy, pieniądze i uzyskujemy pewność rzetelnego rozwiązania sprawy.

Zadzwoń 609 678 703